Еммануель Макрон, котрий переміг без підтримки жодної партії, почав реформувати законодавчу владу. Скорочуючи число представників та обмежуючи повноваження законодавців, президент також хоче забезпечити рівномірну диференціацію місць  між партіями, котра залежатиме від виборців .

Чому ж зменшується  розмір законодавчої влади? Все просто, чим більше дискусійне тіло, тим важче дійти до раціонального консенсусу та отримати результативне вирішення проблеми. Тож скорочуючи уряд, Макрон планує збільшити результативність влади та зменшити витрати  бюджету.
Терміни та пропорційне представництво ще одна ідея новообраного президента. Чисельність партії в уряді на пряму буде залежати від відсоткового співвідношення результатів голосування.
Ідеї реформ, по суті, задовольняють саме той клас людей, що Макрон представляє. Освідчених космополітів технократичного сорту, які вважають, що найважливіші проблеми можуть бути вирішені шляхом удосконалення правил системи. Вони дивляться на безлад, створений старим політичним апаратом, і думають: «Ми повинні бути кращими«.

Та ідеї Макрона сповнені недопрацювань. Розглянемо пропорційне представництва – благородна ідея. Тяжко не погодитись з очевидним принципом. Така зміна системи ускладнює злагоджену роботу уряду. Це часто призводить до нестабільних коаліцій, які рідко тримаються одного курсу. Так сталось в Бельгії, коаліція все ще не може остаточно сформуватись і як наслідок країна лишається без керуючої більшості.
Нестабільність пропорційного представництва робить уряд заручником маленьких партій коаліції, до прикладу, ультраортодоксальні партії мають надзвичайний вплив в Ізраїлі.

Тож достеменно невідомо як вплине на країну дана реформа. Політична регуляція подібна екосистемі певного ареалу, і змінюючи на перший погляд незначний елемент, важко прорахувати всі наслідки. Ніхто не дає гарантії що нові правила формування уряду не збільшать рівня корупції чи часу прийняття нових реформ.
Грубо кажучи, саме задля спрощення введення нових реформ в експлуатацію Емануель Макрон і змінює чисельність уряду та принцип його формування. Тож Франція має багато нагальних питань, які мають вирішити нововведення. Але чи будуть вони результативними покаже час.

Як показав недавній американський досвід: «хорошого уряду» зазвичай немає. А добре знайомий диявол, дійсно може бути кращим за майбутнього незнайомця.