Глобальне потепління  — проблема світового масштабу. Кожна галузь промисловості намагається оптимізувати свій процес діяльності в напрямку скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу. Автомобілі не є виключенням. Саме в переході з двигунів внутрішнього згорання на електрокари світ побачив порятунок від свого знищення.
Тож чи може Китай, найбільший у світі виробник електрокарів, допомогти подолати загрозу глобального потепління? Відповідь не настільки очевидна, як здається.
Китай дійсно робить великі кроки щодо електрифікації автомобільної промисловості. Продаж електромобілів бурхливо розвивається: у минулому році споживачі закупили понад 300 000. В перспективі аналітики прогнозують, що більше 5 мільйонів споживачів перейдуть на електрокари до 2020 року. Сам уряд Китаю оголосив про сміливі плани збільшення виробництва літієвих батарей шляхом відкриття нових заводів.
Однак відхід від звичайних двигунів внутрішнього згорання, на жаль, не зменшить викидів вуглецю в світі. Навпаки, виробництво та експлуатація електричних транспортних засобів збільшує кількість парникових газів в атмосфері і споживає більше загальної енергії.
Звісно, електричні транспортні засоби здаються  екологічно чистими. Вони легкі, енергозберігаючі та потенційно екологічніші, ніж їх звичайні аналоги. Але реальність — більш складна. Їхнє виробництво тягне за собою енергоємну розробку рідкісних елементів, таких як літій, необхідний для батарей. Тож електрокари стануть екологічним порятунком лише через тривалий проміжок часу та за умови екологічно чистих джерел  енергії, що на даному етапі розвитку промисловості є великою рідкістю.

Звісно країни Євросоюзу та США давно підхопили тенденцію екологічно чистих джерел енергії, тож перехід в розвинених країнах на електрокари є доцільним, на від міну від країн, що розвиваються.
Саме тут ми будемо спостерігати розвиток енерго промисловості в напрямку екочистоти. Китай змушений буде прийняти виклик оптимізації виробництва електрокарів, оскільки буде домінувати на світовому авторинку, як виробник, протягом десятиліть. На даний момент Китай лише збільшує вплив парникового ефекту. Згідно дослідження, проведеного китайськими інженерами, виробництво електроавтомобілів на 50 відсотків збільшує викиди парникових газів.

Тож модернізація виробництва електроенергії – є основним завданням світу в питанні переходу на електродвигуни, адже зменшивши викиди побічних продуктів розпаду бензину, ми збільшуємо викиди парникових газів при виробництві електроенергії. А також час поповнення енергії електрокару є значно більшим, аніж заправка бензином звичайного транспортного засобу. Звідси випливає, що економічний бум навколо перспектив електрокарів буде хвилеподібний, а не як всі розраховують, на стрімкий ріст за прямою.