Чим керується Трамп при прийнятті таких шокуючих для світу рішень?
Три книги та дві публіцистична стаття відкривають істину в незрозумілій поведінці президента.

Все частіше республіканці  запитують: «Що трапилось з Дональдом Трампом?» І це нормальна реакція та події, оскільки він  та його політика не прогнозовані.

Розібратись в цьому питанні допоможе література, пов’язана з близьким колом президента та деякі його біографічні відомості, описані в данних джерелах:
«Громадянин Кон», біографія Роя Кона написана Ніколасом фон Хоффманом.
 «Do not mess with Roy Cohn» — блискучий фрагмент Кена Аулета в журналі Esquire, написаний майже чотири десятиліття тому.
«TrumpNation» —  дослідницька біографія про Дональда Трампа написана Тимофі Л. О’Брієн.
«Мистецтво угоди«, перша книга Трампа.
Перша книга «Громадянин Кон» та стаття «Do not mess with Roy Cohn» розповідає нам про наставника Трампа, який ввів його в політику та сформулював догми на яких побудоване політичне світобачення президента США. Кон, обіймаючи посаду радника сенатора Джозефа Маккартні під час антикомуністичних операцій на початку 50-х років, близько спілкувався з Трампом до самої смерті в 1986 році. Пiсля відставки Маккартні, Кон став нью-йоркским силовим брокером, вводячи Трампа в коло политиків . Кон був  спостережливим, жорстоким  хуліганом, чия філософія полягала в наступному: «Всі брешуть, прикривають, захищають своїх друзів. Граючи за правилами не виграєш». Сам ментор Трампа був брехуном до кінця життя, вмираючи від СНІДу, він публічно заперечував, що — гей. Трамп повністю перейняв філософію Роя, жорстокість в політиці, нестабільність в політичних та економічних союзах, ми простежуємо протягом усієї кар’єри президента.
«TrumpNation» — дослідницька біографія написана людиною, що провела багато часу з президентом. Книга, створена на початку 2000-х років, описує ділові стосунки Трампа , у тому числі його вражаючі невдачі, пов’язані з казино, професійною футбольною командою, авіакомпанією та компанією Plaza.
Біографія  також фіксує неприйняття президента істин — навіть його власних. Про це свідчать вислови Дональда, сформульовані під час правління Джорджа Буша: «Америка перетворилась з вільної та ексцентричної країни в грубу та нетактовну, яка ототожнюється з хуліганом… Ми могли б бути країною, де світ цінував нас, а замість цього світ нас ненавидить «.
На разі, через 5 місяців правління, ми бачимо повну зміну його власних поглядів.
Згодом Трамп засудив свого біографа О’Брайена, стверджуючи, що книга знизила його фінансову цінність, та не є достовірною.

«Мистецтво угоди» —  перша книга Трампа. Саме тут лежить ключ до розуміння дій ексцентричного президента. Він розповідає про використання «правдивої гіперболи», точніше перебільшення важливості фактів та їх впливу. У своїй книзі він описує принцип відносин зі ЗМІ : «Преса завжди голодна до хорошої історії, чим більш сенсаційно, тим краще». Можливо, це пояснює його  дику претензію в березні, з приводу прослуховування його телефону попереднім президентом США Бараком Обамою.
Трамп довго казав, що «Мистецтво угоди» було його улюбленою книгою. Потім, агітуючи виборців-євангелістів під час президентської кампанії, він понизив книгу до другого номеру,виділивши Біблію.
Те, що було правдою в 1980-х, залишається вірним сьогодні. Просто подивіться на відсутність інтересу президента до брифінгу в галузі розвідки та незнання деталей величезного республіканського законопроекту охорони здоров’я, який зараз розглядається Сенатом

У цих книгах і статтях не буде сказано, як Трамп реагуватиме на кризу на Корейському півострові, не проллється світло на російські фінансові зв’язки. Дані джерела лише натякають як він може реагувати на події в світі та вести політику в країні. Вони дають уявлення про характер президента Сполучених Штатів, але зрозумівши та проаналізувавши політичні догми президента ми зможемо хоча б на мить зрозуміти, що нас очікує під час правління найексцентричнішого президента США.