Ford Motors планує інвестувати $ 1 млрд в компанію Argo AI, що займається розробкою системи «віртуальний водій» для безпілотних автомобілів, повідомляє агентство Bloomberg у суботу, 11 лютого.

Автовиробник пообіцяв вивести на ринок продукцію пiттсбургської компанії в 2021 році. Виконавчий директор Ford Марк Філдс заявив, що впевнений: «автономні транспортні засоби матимуть не менший вплив на суспільство, ніж винахід конвеєра Генрі Фордом». Філдс підкреслив, що вкладення в Argo AI націлене на «закріплення лідерських позицій Ford розробки безпілотних автомобілів».

Він зазначив: «Це унікальне партнерство…Багато технологічних компаній потребують клієнтів і багато виробників обладнання шукають технологічних партнерів. Ми отримуємо досвід, а Argo AI отримує клієнтів Ford», — підкреслив голова Ford Марк Філдс.

Агентство пояснює, що зараз Argo AI працює над створенням «віртуального водія», в той час як Ford буде готувати для нього апаратну платформу і займатися виробництвом зразків безпілотного автомобіля.

Mashable зазначає, що Argo AI — невідома компанія, про яку ніхто не чув до оголошення про її співпрацю з Ford. Стартап заснували екс-співробітник Über Пітер Рендер і Брайан Сейлски, якiй раніше працював в Google. Як пише Mashable, рішення Ford інвестувати в технологію безпілотних автомобілів виглядає «відчайдушним кроком, щоб залишитися актуальними» на тлі Tesla, Uber, Waymo і інших компаній, що розвивають цей напрямок.

Argo AI розраховує найняти близько 200 співробітників до кінця року, які будуть працювати в штаб-квартирі проекту в Пітцбурзі і в інших двох офісах.

У серпні Ford спільно з найбільшим китайським інтернет-шукачем Baidu вклали $150 млн у розробку систем для безпілотних автомобілів. Інвестиції підуть на розвиток сенсорів і радарних систем, що розробляються спеціалізованої американською компанією Velodyne LiDAR Inc.